Trajnimet

Mbi bazën e udhëtimeve të mia në punë në shtëpi që më merrnin rrethoj 7 000 km në vit, (Vélotaf siç thonë disa në zhargonin e çiklizmit) fillova më shumë kohë dhe distancë për t'u përgatitur për aventurën e qershorit 2018.

Do ta përditësoj këtë faqe rregullisht për të renditur rrugët e përfunduara.

Workouts me Silky një rimorkio të ngarkuar për bivouac


Fundjavë e 5-6 Maj 2018

Dalja nga zona ime e rehatshme ishte qëllimi i kësaj fundjave.

I thashë mirë, kështu që nisja drejt 15h drejtimin e kampingut 3 liqene.

Fillimisht dëshiroja të shkoj në kampin e Swan Island (gjithmonë në frymën e imbibing Sun Trip), por qasja ishte e ndaluar për orë 19 për shkak të shfaqjes së kuajve.

Kam vozitur 80 km në heshtje, kaloi Yenne, që më në fund të mbërrita në Saint Jean de Chevelu me diellin. Unë kam qenë në gjendje të zgjedh një lokacion në një zonë me diell.

Ajo mori mua 18 minuta për të ngritur çadrën në mbrëmje, pa erë dhe shi ... dhe orët 2 ditën tjetër për të vënë çdo gjë larg, drekë, blablater dhe fotot për admiruesit kurioz. Unë do të keni optimizes kohë për shpjegime apo unë zvogëluar distancën vlerësuar time të përditshme!

Me pak fjalë, një nisje për 9h30.

Unë jam duke shkuar në kampin Swan Island, i cili duhet të presë të gjithë Suntripers së shpejti.

Për të shkuar atje, unë e kalova malin përmes Tunelit të Chat-it, i cili për disa muaj ka pasur një kalim të dytë për këmbësorë dhe çiklistë. Ky tunel ka një tavan të sheshtë, ndihet sikur po kalon përmes një tubi katror, ​​të ftohtë, të lagësht dhe me erë të çimentos. Por ne shmangim ngjitjen e Pass du Chat.

Në rrugën prapa, e përdora aplikacionin celular Osmand në vend të Garmin. Për shkak të mungesës së përvojës kam marrë destinacionin e Relais du Mont du Chat dhe kur pashë shenjën që shpalli 12 km shpatin në 7% Unë kuptova se nuk ishte kalimi i Cat që më ishte thënë të lehtë për t'u ngjitur.

Ishte një mundësi për të provuar veten në një jakë më të madhe sesa Granier.

Pra, po, u ula disa herë, kisha frikë nga boshllëku, kisha vështirësi me motorin që më la në impiant kur ishte shumë e nxehtë. Kur makinat u ngjitën lart ose poshtë unë u afrova pak më afër buzës pa barriera dhe ndërsa përparova si një kërmill unë kisha zbrazëtira në rrugë që nuk siguroi askënd.

Unë madje hoqa grepa nën këpucë për t'u siguruar që të mos bllokoja këmbën në pedale, sepse ranë sigurimi. Reboots në një pjerrësi të madhe ishin mjaft delikate me grepa që duhej të shmangeshin për të varur. Një përshtypje e kursit të parë biçikletë, provoni disa herë një fillim të dështuar.

Kam arritur të ngjitem dhe të përfitoj nga pushimi në Relais du Mont du Chat.

Ka pasur njerëz në stafetë: çiklistë, bikerë, këmbësorë, shoferë. Dhe njerëz të etur për të kuptuar një Silky. Kam kaluar kohë duke argumentuar (përsëri), kam vlerësuar bravos për ngjitjen dhe koha po ndodhte dhe më duhej të kthehesha në zonën time të rehatisë dhe të haja me familjen time.

Por koha nuk është elastike sipas kërkesës. Distanca bateri e mbushur mirë edhe shih unë mund të ketë akuzuar një tjetër! Pads frenave kanë humbur më shumë trashësi (do të duhet të mendojnë se unë të marrë disa rezervë).

Dhe kam kërkuar që të vazhdojë testimin e App Omand. Gëzohem që të udhëhiqet me Headsets Bluetooth dhe shkëlqen ekranin e Samsung S8 ... unë mund të blej me dhurimin tuaj të pishinë çmimin Leetchi (ju falënderoj shumë për donatorët e mi, sepse Mobile Huawei P9 nga puna shpesh humbur GPS). Unë gjithashtu dua të përshkruar këtë ngjarje duke shkruar vetëm të S8, vetëm për të provuar shkrimin pa kompjuter ose tabletë dhe deri tani ajo punon mirë. A pak i ngadalshëm, por ai punon.

Me pak fjalë, konkluzioni im është se me shtigjet Osmand ai ofroi mua ishin më keq se Google mënyrë harta biçikletë. Devijimet që bëjnë më shumë km dhe në një moment një cul de sac dhe të kalojnë një rrugë zhavorr që kam kërkuar për të provuar vetëm për të parë kufijtë ... dhe se ishte një kufi! Unë duhet të zbres biçikletë ra ... Kështu që unë u kthye për të shkuar përsëri në një qark të shtruar (bekim) dhe ngjit pak të pjerrët dhe isha lëng të humbur dhe pa të kalojë kohë .

Unë nuk dua të kthehem përsëri në 22h, e di se unë mund ta bëj nëse është e nevojshme dhe ngritja e stafit më ka lodhur. Në Suntrip unë do të kisha marrë kohë për të ngrënë, për të pushuar dhe ndoshta për të bivakak pak më tej për të hipur deri në kohën e lejuar. Kam luajtur opsionin tim B dhe i kërkoja familjes të bashkohej me mua në rrugë.

Christel, gruaja ime dhe Sylvain, djali im erdhi të bashkohet me mua në Dolomieu, në km 50 nga shtëpia. Teksa rrokulliset si gomari, unë u transportova si gomar. Kam qëndruar brenda furgonit, ulur në mënyrë të qetë në një kashtë, vetëm për të parë Silky One. Korniza e biçikletës shtypet pak dhe ju duhet të mbani rimorkio në rinisjet e makinës, por ju mund të mbani Silky një në një furgon me dy vende.

Shumë teste gjatë këtij udhëtimi, por udhëtuan pak kilometra.


E diel 15 prill 2018

Unë kisha për të provuar një jakë. Pra, pse jo një kategori të vogël të kalojë 2 për të kaluar Chartreuse. Dhe pastaj mundësia për të tejkaluar 200 km.
Mendova Corinne dhe Franck që jetojnë la Flachère. Shfrytëzoj rastin t'i falënderoj për mirëpritjen e tyre të ngrohtë. Kafeja nuk ishte shumë për të përballuar rrugën në shtëpi, e cila ishte më e lehtë se sa të shkonte. Por errët në fund të udhëtimit që kur erdha për supë në ... 22 h.

Duhet të them që kam lënë më vonë se sa pritej: 7h45 në vend të 7h! (Ka përparim në kohën e nisjes). Pra, një ditë e mirë e madhe që më në fund udhëtoi 250 km.

Pashë ngritjen e temperaturës së motorit në 90 ° në ngjitjen e kalimit Granier dhe zbulova në Chapareillan një peizazh të bukur me një temperaturë pranverore që më bëri të ndihem mirë.

Rivishoni rrugën St Bo - La Flachère në Google Earth: relive link

Shikova malet me dëborë nga Chapareillan (falem për cilësinë që nuk i kushton vëmendje ndjenjës që kisha): youtube link

Rivishoni rrugën La Flachere - L'isle d'Abeau (nuk shkoj në St Bo, Garmin më la në mbrëmje!): relive link


E diel 8 prill 2017

Dalja e vogël këtë të dielë në historinë e Bauges për t'u zhytur në frymën e Tripit të Diellit. Doja të bëja një vizitë në Liqenin Bourget por me një nisje në 11h në vend të 7 planifikuar. (Unë do të duhet të zgjedh operacionin e nisjes në mëngjes), kam ngritur për Avressieux për të parë njohuritë që ne mirëpresim shumë Silky dhe mua.
120 km me mot të mbuluar gjysmë. Pashë një 266 w, e gjetur max aktuale. Por në kthim unë ende gëlltis kapitalin tim watt orë.
Faleminderit përsëri për Bartolemije për mirëpritjen e tyre.


E premte 9 Mars 2018

Unë marr rrugën për të shkuar në fundjavën e përgatitjes për Sun Trip 2018 në Collonge le Madeleine. Me stafin dhe 35 Suntripeurs tjera do të jetojmë fundjavën për të përgatitur aventurën e ardhshme.

Në udhëtimin e kam udhëtuar 184 km në 9h13m, mesatare 20 km / h, 1303 përpjetë dhe 1064 drejt greminës.
I vrenjtur me erë të fortë.

Ngarkesa e vogël e baterisë. Një problem i ngjitjes rezultoi në shkyçjen Genasun (MPPT), siguresa e 10A për të ndryshuar.

Kthimi ndodhi në kushte më të ashpra, era e fortë, shiu dhe madje breshër në Bresse (të gjitha panelet janë të bukura, incidenca?). Dhe për të arritur maksimumin, km e fundit 60 pa asistencë elektrike. I mallkova saldimet e mia dhe shijova pjatën e vogël (shih artikullin mbi këtë temë). Orët morale 12 për t'u kthyer në shtëpi ... ndërkohë që kisha 9h13!

Regjistrimi është bërë nga një buzë Garmin 1000.

Dimanche 31 2017 décembre

Ecja e parë me Silky Një të ngarkuar në bllokun e baterive të tij për ditën e fundit të vitit 2017. Udhëtimi i rrumbullakët, Saint-Bonnet de Mure - Innimond, historia e bërë udhëtimin e njëjtë bërë më parë pa bateri me ATV + rimorkio.

analist kundër ciklit

Kam vënë në të njëjtën kohë dhe kam udhëtuar në të njëjtën km si me rimorkio MTB + pa motor por me pak lodhje që sugjeron aftësinë për të udhëtuar në një distancë më të madhe (që duhet kontrolluar në një makinë të ardhshme).

Kam përfituar nga një rrugë e tërthortë e propozuar nga Google Maps nga pyjet për të provuar shtigjet me vrima dhe zonën e ujit ku takova vetëm gjuetarët që erdhën në 4 × 4. Amortizuesit janë shumë të efektshëm dhe pozicioni i Azub 6 shumë i përshtatshëm për të parë rrugën dhe për të vendosur këmbë nëse është e nevojshme.

Kam arritur kufirin e vendosur në cilësimet e Analistit të Ciklit, përkatësisht rreth 39 V, ndaloj përdorimin e baterisë. Kam përdorur 873 Wh për këtë udhëtim për një mesatare prej 6,2 Wh / km. Nga ana tjetër, isha jashtë baterisë 20 km para mbërritjes, vetëm kur një erë mjaft e fortë për të më deportuar u ngrit. Isha e lumtur që kisha rrafshin e vogël në reliev në rritje (rritje e vogël ende vonë në ditë) Colombiers-Saugnieu.

analist i ciklit - wh / km


Workouts me ATV + rimorkio ngarkuar (pa ndihmë të energjisë)

data Kurs Dist km Kohëzgjatje D + m Voir Shënimet
22 tetor 2017 AR Qyteti: Saint Bonnet de Mure - Innimond 115 6h10 Mendoni të ndryshoni t-shirts përpara se të shkoni poshtë
8 tetor 2017 AR Saint Bonnet de Mure - Bregu i Saint-Andrit 117 6h26 relive
27 2017 gusht Feurs - Shën Bonnet de Mure 82 4h39 1103 relive Ditë e nxehtë, por shumë më e lehtë se 26
26 2017 gusht Shën Bonnet de Mure - Feurs 82 5h20 846 Ditë shumë e nxehtë. Monts du Lyonnais, ka malet brenda!
15 2017 gusht Shën Hilaire du Touvet - Shën Bonnet de Mure 131 6h25 625 Mbrapa shumë më e lehtë se sa të shkosh. Hartat e Google nuk janë domosdoshmërisht shumë të besueshme për çiklistët ...!
14 2017 gusht Saint Bonnet e Mures - Saint Hilaire du Touvet 127 7h25 1464 Ditë e nxehtë. Ngjitja e fundit në 9% ishte e pamëshirshme, shumë e ngërthyeshme dhe shumë e keqe.
9 2017 gusht Italy. Nisja Rubiana, ngjit drejtpërdrejtë në ngjitësen del Lys 9 1h20 693 Montuar pa u ndalur dhe pa shumë vuajtje. Gri dhe i freskët pas mbërritjes
8 2017 gusht Italy. Filloni Rubiana dhe ngjitni ngjitësin e Celle pastaj zbrisni në luginë dhe shkoni deri në ngjitësen del Lys 43 4h20 1300 Disa ndalesa përgjatë ngjitjes. Vështirë në km e fundit

Shënim: Hapat e marra në Strava janë bërë nga Android Huawei P9 lite mobile.